Повернутися до звичайного режиму

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ НА ТЕМА: «БЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я ЗМАЛЕЧКУ»

Щоб дитина росла здоровою, життєрадісною, витривалою, її треба загартовувати.

На жаль, деякі батьки вважають зайвим це робити, а натомість якнайтепліше одягають дитину, оберігаючи її від найменшого холоду. Але закутування, уникнення прогулянок на свіжому повітрі призводить до того, що дитина часто простужається і хворіє.

Що ж таке загартування?

Загартування – це система заходів, які підвищують опірність організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища. Ці заходи сприяють виробленню в організмі здатності швидко і без шкоди для здоров’я пристосовуватися до різних коливань температури і вологості повітря, до інтенсивного сонячного опромінення тощо.

Мистецтво загартування полягає в поступовому звикання до холоду, спеки, опромінення сонячними променями з тим, щоб гартувальні процедури, які застосовуються, систематично справляли на дитину тільки корисний вплив.

Загартовані діти відрізняються, як правило, життєрадісністю та активністю, рідше хворіють ( а якщо їх все ж спіткає хвороба, малюки значно легше переносять її), мають гарний апетит, сплять спокійним та глибоким сном.

Загартовуючи дитину, батькам необхідно пам’ятати два найбільш важливі принципи : поступовість і послідовність.

У всі пори року як добрий гартувальний засіб використовують повітря.

Під час повітряних ванн на шкіру діють температура і рух навколишнього повітря, а в літню пору року – ще й розсіяна сонячна енергія. Під впливом цих факторів в організмі виробляється здатність до розширення і звуження кровоносних судин залежно від потреб тепловіддачі. Усе це захищає дитину від різкого охолодження і простуди.

Кімнатні повітряні ванни проводять у холодну пору року , світло-повітряні – влітку, надворі.

Повітряні ванна повинна супроводжуватися руховою активністю малюків. Під час проведення повітряних ванн потрібно стежити за самопочуттям дитини. Про охолодження свідчать блідість шкіри, синюшний колір слизових оболонок, «мармуровий» візерунок шкіри на грудях, животі, стегнах, зумовлений застоєм венозної крові в поверхневій судинній мережі. Ознакою перегрівання є почервоніння шкіри, задишка, рясний піт на обличчі, шиї та в складках шкіри.

Необхідним засобом загартування є обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі.

Бажано, щоб влітку прогулянки відбувалися на спеціально обладнаному майданчику, де є чистий пісок, іграшки, відерця, кубики. У теплу пору року дитині корисно ходити босоніж. На шкіру ступень впливає не тільки повітря , але й торкання до підлоги, землі, трави, тощо.

У зимову пору року, як і влітку, прогулянки бажано робити на спеціально обладнаному майданчику, де дитина також мала б змогу активно рухатися (ліпити зі снігу грудочки, качати кулі, разом з дорослими прочищати доріжку).

Для загартування дитини використовують також і воду. Способом такого загартування можуть бути обтирання. Для дітей молодшого дошкільного віку вода на початку обтирань має бути близькою до 34-35 градусів тепла. Потім через кожні 2, 3, 4 дні температуру води поступово знижують до 20 градусів.

Корисною процедурою, що сприяє загартуванню малят, є купання. Уперше купання можна починати в теплий безвітряний день при температурі води і повітря близько 22 градісів. Дітей у відкритій водоймі можна купати з 2 років, морські ж купання рекомендують тільки з 3 років.

Сонячне проміння порівняно з іншими природними факторами діє найсильніше. Сонце стає для нас добрим другом , якщо ним користуватися розумно, у міру, але може завдати, якщо ним користуватися розумно, у міру, але може задати і немалої шкоди, якщо зловживати дією сонячних променів.

Сонячні ванни рекомендуються здоровим дітям, старшим від 1 року. Ці процедури вимагають великої обережності. Проводити сонячні ванни найзручніше на спеціально обладнаному майданчику.

Щоб малюк ріс здоровим та міцним, батьки повинні приділяти належну увагу правильній організації системи гартувальних засобів своєї дитини. Перед тим, як почати загартовування, треба порадитися з педіатром.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, тільки правльне й уміле використання сонця, повітря й води дасть бажані результати для дитячого організму!

Кiлькiсть переглядiв: 205

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.