РОБОТА З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

У дошкільному закладі протягом року планомірно проводилась робота щодо соціального захисту дітей відповідно до Конституції України, Закону України «Про дошкільну освіту», Конвенції про права дитини. Питанню соціального захисту вихователі приділяли увагу на батьківських зборах, нарадах, індивідуальних та групових консультаціях. Проводилась певна робота щодо попередження насильства в сім’ї, в зв’язку з цим були оформлені рубрики для батьків «Мої права», «Я маю право», «Поради батькам» тощо.

Організаційна робота проводиться згідно вимог Закону України «Про охорону дитинства», плану громадського інспектора і відповідає достатньому рівню. Державна політика щодо захисту прав дитини реалізовувалась за такими напрямками:

- забезпечення прав дітей на дошкільну освіту, здоров’я та соціальний захист;

- формування умов для повноцінного та духовного розвитку кожної дитини.

Питання соціального захисту дітей пільгового контингенту розглядались на нарадах при завідувачеві та на педагогічній раді. На групових батьківських зборах у вересні-жовтні 2021 року були надані роз’яснення щодо соціальних гарантій дітей, які відносяться до пільгових категорій. Проводились правові навчання з родинами пільгових категорій щодо ознайомлення з нормативними документами, а саме Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Європейською конвенцією про здійснення прав дітей», «Конвенцією про права дитини», «Сімейним кодексом України».

Відповідно до наказу завідувача від 17.09.2019 № 42 громадським інспектором з охорони прав дитинства призначено вихователя Бородич Г.А. Вона щомісячно звітує про стан роботи з дітьми пільгового контингенту, доповідає про планування роботи на наступний місяць під час засідань нарад при завідувачу. На дітей пільгового контингенту заведені соціальні паспорти.

По мірі виявлення дітей пільгових категорій, що мають пільги на харчування, завідувачем надавалося клопотання до виконавчого комітету Роганської селищної ради щодо надання пільг, відповідно до діючого законодавства.

В групах створені інформаційні ширми для батьків за правовою тематикою. Всі діти пільгових категорій отримали подарунки до свят.

Вибірковий контроль за організацією роботи з дітьми пільгового контингенту проводився в січні та травні. Встановлено, що вихователями груп систематично планується та проводиться робота з дітьми пільгового контингенту та їх батьками. Однак потребує вдосконалення координація планів роботи вихователів з планом роботи закладу.

Недоліки виявлені тому, що відсутня посада соціального педагога у ДНЗ.

Під час літньої оздоровчої кампанії у дошкільному закладі було оздоровлено 35 дітей (з них 3 дитини пільгового контингенту). З дітьми проводились загартовуючі заходи (миття, обливання рук та обличчя прохолодною водою, ходьба босоніж, прийняття сонячних та повітряних ванн, обливання ніг).

Кiлькiсть переглядiв: 156

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.